Materiály, které používáme

Naše fotoobrazy jsou moderní a vyrobené z kvalitních materiálů

  • PVC deska - Používáme PVC pěněnou desku se samolepícím povrchem o tloušťce 5 mm v barvě bílé a černé. Tento materiál je lehký, hodí se do jakéhokoliv interiéru, je tedy univerzální. Je možno jej dodatečně zarámovat, takže mu můžete dodat velice luxusní vzhled. Nemusí se s ním už ale dál nic dělat, sám o sobě vypadá velice profesionálně a moderně. Musí se laminovat, aby se tisk na desce ochránil, pak ale odolá vlhku, prachu, UV záření, může se otírat i vlhkým hadříkem.
  • FOTOPAPÍR premium high glossy RC - lesklý – velice kvalitní fotopapír s vysokým leskem 260g/m2. Velice vhodný pro laminaci, kterou se dá docílit krásných efektů (v nabídce máme mat a imitace plátna) a tisk je chráněn proti UV záření a vnějším vlivům. K další úpravě doporučujeme nalepit na PVC desku, popřípadě zarámovat do hliníkového rámu. univerzální použití pro tisk čehokoliv (velice vhodný pro kontrastní obrazy), musí se dále laminovat nebo zasklívat
  • FOTOPAPÍR premium silky RC - hedvábný – nádherný fotopapír s hedvábnou texturou o gramáži 260g/m2. Velice vhodný pro všechny druhy fotografií a to díky svému jemnému povrchu. Samozřejmě lze také chránit laminací. K další úpravě doporučujeme nalepit na PVC desku, popřípadě zarámovat do hliníkového rámu.
  • FINEART papír – špičkový materiál pro nejnáročnější zákazníky, 100% přírodní strukturovaný papír s obsahem bavlny a celulózy, výjimečný barevný rozsah a ostrost, barvostálý. To nejlepší, co technika může nabídnout, určený pro nejnáročnější zákazníky a pro galerijní tisk. Má 7 vrstev mikroporózní tiskové vrstvy a dvouvrstvé jádro s přírodním strukturovaným povrchem a nádherným saténovým odleskem. Je velice vhodný jak pro černobílou tak barevnou fotografii. Musí se dále laminovat a lepí se nejlépe na PVC desku nebo rovnou tiskem na sklo pro jedinečný luxusní vzhled.
  • Stříbrná fólie – nová technologie pro náročné zákazníky, obraz má hloubku a jakoby třetí rozměr, mění odlesky a intenzitu při různém stupni denního i umělého osvětlení. Musí se dále laminovat nejlépe lesklou fólií (což děláme automaticky a ZDARMA)nebo lepit přímo tiskem na sklo, kde vypadá unikátně, je barvostálá.
  • PLÁTNO - matné o gramáži 300g/m2, přírodní s krémově bílým nátěrem. Je vhodné vypnout na napínací rám. Na každý výtisk ještě zdarma nanášíme vrstvu laku, aby byl obraz chráněn a barvy více vynikly. Pro dokonalý výsledný efekt ještě doporučujeme vybrat hliníkový rám z naší nabídky. Kvalitní bavlna (možno i kombinace s polyesterem) s matným povrchem, jedinečná struktura tisku, „evergreen“, který se nikdy neomrzí, pro všechny druhy zákazníků. Pozor na nekvalitní napodobenin, lze zarámovat do luxusních rámů a tím mu dodat jedinečný efekt
  • Laminace matná - pěkně rozloží barvy a nezanechává žádný odlesk, takže výsledný obraz není ničím rušen; vhodná k laminaci všech druhů fotopapíru
  • Laminace plátno - je to fólie, která imituje strukturu plátna, takže dodává obrazu moderní vzhled; vhodná k laminaci všech druhů fotopapíru
  • Sklo - čirý polykarbonát - je mnohem kvalitnější než plexisklo, není tak náchylné k poškrábání a praskání a vypadá profesionálněji a luxusněji. Používáme tloušťku 3 a 4 mm, je dovezen a vyroben v Německu. Má samozřejmě i UV ochrannou vrstvu, která zabraňuje vyblednutí barev.
  • RÁMY – aby byly obrazy perfektním doplňkem Vašeho interiéru, nabízíme také možnost výběru nejžádanějších hliníkových profilů v mnoha barvách od špičkové německé firmy.  Stačí připsat do poznámky k objednávce nebo nás kontaktovat. (Rámy se účtují zvlášť a doba dodání obrazu se prodlouží o cca 48 hodin.)

 

 

 

Na čem tiskneme naše obrazy na zeď

 

Tiskárna CANON IPF 8100specializovaná tiskárna pro umělecký tisk a fotografie s dvěma tiskovými hlavami zaručuje rychlý tisk s výjimečnou kvalitou. Tiskárna je konstruovaná pro zajištění nejlepších výsledků v aplikacích uměleckého tisku a fotografie, využívá 12-ti barevný pigmentový inkoustový systém LUCIA, poskytující přesné barvy a neutrální černobílé tisky. Kombinace černého, matného černého, šedého a foto šedého inkoustu poskytuje plynulé přechody bez zrnitosti pro neuvěřitelně realistické černobílé fotografie. Tiskárna otevírá cestu četným aplikacím velkého formátu, jako je fotografie svateb, křtů a rychle rostoucí obor portrétů. A co je stejně důležité, tiskárna iPF8100 umožňuje vytvářet trvalé tisky světlostálé po dobu 100 let. Maximální šíře tisku je 106cm (44“).

V současné době je dvanáctibarevná tiskárna to nejlepší, co může být v art tisku použito.