Jak správně vybrat obraz na stěnu?

Nejste si jisti výběrem materiálu?

 • Foto obraz na PVC desce:

-          je lehký (používáme černou nebo bílou PVC desku tloušťky 5 mm)

-          hodí se do jakéhokoliv interiéru, je tedy univerzální

-          je možno jej dodatečně zarámovat, takže mu můžete dodat velice luxusní vzhled

-          nemusí se s ním už ale dál nic dělat, sám o sobě vypadá velice profesionálně a moderně

-          musí se laminovat, aby se tisk na desce ochránil, pak ale odolá vlhku, prachu, UV záření, může se otírat i vlhkým hadříkem

 • Obraz na plátně v blind rámu:

-          má jedinečnou strukturu a charakteristický vzhled

-          je lehký, snadno se věší

-          je náchylnější na změny teplot a vlhkosti

-          může a nemusí se dodatečně rámovat, sám o sobě je už hotovým dílem

 • Fotopapír lesklý – univerzální použití pro tisk čehokoliv (velice vhodný pro kontrastní obrazy), musí se dále laminovat nebo zasklívat
 • Fotopapír saténový – příjemný saténový odlesk, vhodný pro tisk jakéhokoliv námětu, musí se dále laminovat nebo zasklívat
 • FINEART papír – špičkový materiál pro nejnáročnější zákazníky, 100% přírodní strukturovaný papír s obsahem bavlny a celulózy. 7 vrstvý povrch se saténovou úpravou pro dokonalý efekt. Stálobarevný s vysokou hranovou ostrostí.

-          výjimečný barevný rozsah a ostrost, barvostálý

 • Stříbrná fólie – nová technologie pro náročné zákazníky, obraz má hloubku a jakoby třetí rozměr, mění odlesky a intenzitu při různém stupni denního i umělého osvětlení

-          musí se dále laminovat nebo lepit přímo tiskem na sklo, kde vypadá unikátně

-          barvostálá

 • Plátno – kvalitní bavlna (možno i kombinace s polyesterem) s matným povrchem, jedinečná struktura tisku, „evergreen“, který se nikdy neomrzí, pro všechny druhy zákazníků

-          pozor na nekvalitní napodobeniny

-          lze zarámovat do luxusních rámů a tím mu dodat jedinečný efekt

 • Laminace matná - pěkně rozloží barvy a nezanechává žádný odlesk, takže výsledný obraz není ničím rušen; vhodná k laminaci všech druhů fotopapíru
 • Laminace plátno - je to fólie, která imituje strukturu plátna, takže dodává obrazu moderní vzhled; vhodná k laminaci všech druhů fotopapíru
 • Sklo - plný polykarbonát - kvalitní materiál, mnohem odolnější prti poškrábání a rozbití než nejčastěji používané plexisklo a lehčí než normální sklo. V současné době zřejmě nejmodernější technika aplikace tisku přímo na sklo - u větších formátů dporučujeme přilepit ještě na PVC desku nebo zarámovat.
 • Rámy - nejsme výrobci rámů, ale spolupracujeme s německou firmou Nielsen, která vyrábí luxusní kovové rámy. V naší nabídce máme výběr toho nejmodernějšího, včetně rámů pro obrazy na plátně. Rámy se objednávají zvlášť do poznámky k objednávce. Vybírat můžete zde.

Proč si na zeď pověsit obraz?

Také se bojíte prázdných zdí ve Vašem bytě? Chcete bydlet útulněji, obklopeni něčím příjemným? Nebo jste právě dokončili rekonstrukci a chcete si bydlení vyzdobit? Určitě byste rádi něco originálního, ale kupovat originály se vám zdá drahé. Máme pro Vás velice moderní a mnohem levnější řešení na míru.

Zde nabízíme hlavní body, co dělat ještě před tím, než si začnete fotoobraz vybírat:

1. Jak velkou plochu chcete zaplnit a kolik obrazů tam chcete pověsit.

2. Velikost jednotlivých obrazů.

3. Styl a barvy obrazů, které se na dané místo budou hodit.

4. Jak budou obrazy vypadat, když se na ně někdo zadívá z druhé strany místnosti.

S čím vším Vám můžeme pomoci při výběru obrazu na zeď?

Pokud si nevíte rady, můžete si obrátit přímo na nás. Jelikož jsme přímí výrobci, vyrobíme Vám obrazy z materiálů, které si vyberete z naší široké nabídky a obraz ještě přizpůsobíme co do rozměru a také např. barev. Další variantou je tisk z Vašich vlastních fotek, například pokud cestujete a chcete si pověsit do bytu fotografie z Vašich cest či fotografie Vašich dětí nebo vnoučat a dokonce Vám můžeme vytisknout i Vaše vlastní výtvory (obrázky, které nakreslily Vaše děti nebo Vám namaloval někdo známý nebo třeba Vy sami). Stačí poslat kvalitně naskenovanou kopii.

Zvolte si obraz podle nálady pokoje

Výzdoba každého pokoje by samozřejmě měla ladit s barvami a náladou místnosti (pokud ovšem nechcete např. bíle laděnou místnost oživit trochou barvy, což vždy působí velice atraktivně). Výběr obrazu by měl však také korespondovat s tím, k čemu se místnost používá. Tak například, pokud v kuchyni pověsíte obrazy s náměty jídla, nemůžete udělat chybu. Do obývacího pokoje se pak hodí motivy přírody, města nebo třeba fotografie rodiny. Ložnici se nemusíte bát vyzdobit třeba osobnějšími fotografiemi členů Vaší rodiny. A do koupelny? Třeba nahaté fotografie Vašich koupajících se dětí.

Pak už je samozřejmě na Vás zda si vyberete obraz hýřící barvami, černobílou fotografii, či obraz laděný do jedné či několika málo barev. Vždy záleží na tom, jak budete dekoraci vnímat a jak bude obraz vnímán v rámci celého interiéru.

Jak správně volit rozměr fotoobrazu?

Samozřejmě musíte vzít v úvahu velikost pokoje a také to, z jaké vzdálenosti se obraz budete dívat. Pokud chcete tedy vyzdobit např. malou předsíňku, postačí menší obrázky. Chcete-li však vyzdobit zdi velké místnosti, pak je na místě zvolit obraz minimální velikosti 100x70 cm – tedy jeden dominantní nebo alespoň dva či tři menší velikosti např. o rozměru 50x70cm. Středně velké místnosti jsou pro výzdobu foto obrazy snad nejideálnější, protože zde můžete zvolit variantu jednoho dominantního obrazu, dvou nebo tří středně velkých obrazů nebo směsi menších obrázků různých žánrů a velikostí (které by však vždy měly mít jakýsi svůj vnitřní řád – tedy zvolíme například různé druhy barevných a černobílých fotografií, nebo reprodukce uměleckých děl, nebo fotografie přírody, města, lidí; fantazii se meze nekladou).

Vždy dbáme na to, aby obrazy nezakrývaly příliš mnoho nebo příliš málo místa na zdi pokoje. Určitě doporučuji předem řádně promyslet a změřit. Lidé často vybírají odhadem a také s ohledem na cenu a výsledný efekt je potom zbytečně zklamáním.

Kam fotoobraz pověsit?

Kam obraz pověsíte, byste měli mít promyšleno ještě dřív, než si jej koupíte. Vždy máme na paměti fakt, že obrazem chceme hlavně vyzdobit zdi – tedy aby visel na nejdominantnějším místě v pokoji nebo tam, kam se obvykle zadíváme, když vejdeme do dveří místnosti. A také, aby dojem z obrazu nekazila například televize, těsná blízkost dveří, okna, příliš mnoho jiných dominantních předmětů v pokoji apod.

Také pozor na osvětlení. Určitě by obraz neměl viset tam, kam po většinu dne dopadají přímé sluneční paprsky, které dokáží dílo znehodnotit. Můžeme se také rozhodnout pro umělé přisvětlení obrazu, pokud jej chceme opravdu zdůraznit.